Ecuador
REISIKIRI
Aive ja Andrus

90 reisikirja
83 riiki

Equador: Riik ekvaatoril

mai 2002 - jaanuar 1970
Ladina-Ameerika

Kuna Panamast tuli siia vaid üks lend päevas ja seegi hilja õhtul, oli juba eelhäälestusena päris kõhe tunne südaöise saabumise osas võõrasse linna, Ecuadori pealinna Quito’sse.

Öömaja meil ette broneeritud ei olnud ning seepärast algas iga uus saabumine aktiivse peatuspaiga otsinguga. Quitosse maandudes leidsime aga üllatusega eest sõbraliku ja arenenud turismiinfrastruktuuriga linna, mille kohal kõrgub suursugune Cotopaxi mägi.

Ecuadori pealinn Quito on 20 km ekvaatorist lõuna poole ja siin jookseb kraanivesi juba vastupäeva kraanist alla. Hingata on esialgu veidi raske, sest linn asub kolme kilomeetri kõrgusel merepinnast ja õhk on seetõttu juba tuntavalt hõre. Tänaval jalutades oled sõna otseses mõttes pilvedes ning tänu sellele on ka, erinevalt Panamast, siin mõnusalt jahe. Vanalinna tänavatel keeb ja kihab elu.

Riik, mis on saanud oma nime ekvaatori järgi eksponeerib seda ka igati. Maa poolkerade poolitumise joonele on ehitatud ka sellekohane väike linnak – Mitad del Mundo, kus on võimalus muuhulgas ka näiteks kirikus, mille altariosa poolitab ekvaator, end laulatada lasta.

Quitost kolme bussisõidutunni tee kaugusel Otavalo lähedal on paarkümmend indiaani küla, kus ka tänapäeval käib elu vanade tavade ja kommete järgi. Igal laupäeval toimub Otavalos suur käsitööturg, kugu kogu piirkonnast kokku tullakse kaupu ja uudiseid vahetama. 

Vaatepilt on huvitav, sest kantakse omi rahvariideid ning kõneldakse Quetchua keeles.
http://www.otavalo.com/main.html
http://www.ecuadorexplorer.com/html/otavalo.html

Täiesti eraldi teema on reisil kohatud erinevatest riikidest pärit rännumehed, kes on tihtipeale reisil keskmiselt ühe aasta ning võtavad korraga ette külastada kogu regiooni. Ka siia Ecuadori saabudes saime juba lennujaamas tuttavaks austerlastega, kes olid teel juba neljandat kuud ja plaanisid Ecuadoris veeta neli nädalat.
Selliste rändurite sõna otseses mõttes tõelisi seiklusjutte maalt ja merelt võib õhtutundidel, kui kõik ööbimispaikadesse kogunevad, kuulata heas mõttes lõpmatuseni. Selliseid rännumehi kohtab omal käel reisides igal sammul ja nende käest saab kuldaväärt infot transpordi, turvalisuse, majutuskohtade ja põnevate kohtade osas, kus kindlasti tuleks selakandis viibides ära käia. Kui valida selle piirkonna riikidest, mida külastada, siis soovitame kasutada nn. gringo trail’i, mis läbib: Mehhiko-Guatemala-San Salvadori-Hondurase-Nikaraagua-Costa Rica-Panama-Columbia-Ecuadori-Peruu-Boliivia ja Tsiili. 

TEEKONDVIDEOD